Fair wear a Fair trade

8. srpna 2012 v 18:42 | Luxiee Axony |  Módní značky

Ahoj lidi :)

Jelikož se zabývám rozvojovými zeměmi a vším okolo nich, zajímám se hlavně o organizace, které se snažím takovým zemím (Afrika, Asie...) pomáhat. Vím, že náš blog navštěvuje celkem dost čtenářek, které vyhledávají stále nové a nové trendy, nabízím i alternativu, kdy si oblečení můžete pořídit s jistotou, že nebylo vyrobeno například s pomocí dětské práce.

Vezměte si například, kolik z vás má na oblečení "MADE IN CHINA", ale už není jistota, jak bylo vaše oblečení vyrobené a zda lidé, kteří na něm pracovali, dostali zaplaceno.
Proto vznikly organizace jako: FAIR TRADE a FAIR WEAR. Tyto organizace zajišťují spravedlivý obchod, protože největší podíl ze zisku nemají lidé, kteří výrobek prodávají, ale obchody, které vám výrobek prodaly.
Země jako Afrika a Asie jsou na tom nejhůře, využívá se zde dětská práce, 16 až více hodinová pracovní doba, vykořisťování apod. Jelikož já a určitě spousty dalších lidí by těmto skutečnostem chtělo zabránit, podporují výrobky označené těmito znaky:

- tuto značku naleznete u férového oblečení

- tuto značku najdete hlavně na potravinách, kávě, čaji apod...

U výrobků označených těmito značkami máte jistotu, že například i plantážníci z Brazílie dostali dostatečnou mzdu, za kterou se mohou uživit a nebyli u práce vykořisťováni.

Kde koupím výrobky označnačené těmito značkami?

Je to velmi jednoduché, existuje i pár kamenných obchodů, které se zaměřují na férové výrobky. Jeden z takových obchodů se nazývá NaZemi ZDE jsou vypsaná místa, kde tento obchod najdete.
Ovšem v různých obchodech najdete i drobné výrobky jako například čokoládu, čaj, kosmetiku a jiné. Jsou to obchody jako drogerie DM - místa, kde se prodávají Fair výrobky ve vašem městě můžete vyhledat ZDE
E-shop, vyrábějící oblečení férově je například tento: http://www.skankbrand.cz/

Opravdu se nejedná o podvod, organizace a podmínky jsou ověřené!

Další stránka, která prodává nejen férové oblečení, ale i kosmetiku: http://www.ferovamoda.cz

Slyšeli jste už někdy o Fair trade nebo Fair wear? Setkali jste se někdy už s těmito výrobky? Jaký máte názor na prodej takových výrobků?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Boris Boris | Web | 8. srpna 2012 v 18:48 | Reagovat

Doporučuji organizace Step Up a System Of Thinking, zabývají se těmito směry a navíc určité procento výtěžku z koupi jde právě na dobré účely. Snad si takovýchto věcí začnou lidé více všímat...:)

2 ipad 3 sleeve ipad 3 sleeve | E-mail | Web | 9. srpna 2012 v 8:02 | Reagovat

This is a really nice blog and it gives a great way to know the things which is necessary to know. Wish your more amazing posts.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama