↓ A NEBO ↓

>>www.mujsuperbox.cz <<

________________________________________________________

Rozhovor - Saved by the Fortune

5. května 2012 v 22:09 | Andenka |  Kapely - Rozhovory
Ahoj, připravila jsem pro vás rozhovor s Pražskou post-hardcorovou kapelou

Saved by the Fortune.

Na otázky odpovídal zpěvák Patrik a screamař Joey.

(zleva: Houston, Patrik, Jounse, Joey, Cratsch)
Enjoy!
Trixxie


1) Na blogu už je sice obecný článek o vás, ale mohli byste se pro připomenutí čtenářům krátce představit?
Joey: Saved By TheFortune předcházela Magnetická Páska, kde spolu hrála jen instrumentální část dnešní sestavy. Já jsem se připojil na post špinavýho vokálu v červnu 2010 a tam došlo i k žánrovýmu přerodu. Ten skok byl docela obrovskej, z pop-grunge se stal alternative-rock se screamem. Tuhle etapu jsme zaznamenali na EP Pole StarsHaving A Briefing Over Problemhood.
Patrik: Potom jsem, někdy v létě 2011, s klukama začal zkoušet já, na postu zpěváka jsem vystřídal současnýho kytaristu Jounse, kterej se nadále chtěl věnovat hlavně kytaře. Zpočátku se jednalo spíš o takovou zkušební dobu, kdy jsme zkoušeli různý varianty, různý cesty, jakýma bychom mohli pokračovat dál. No a nakonec, v říjnu toho roku jsme měli připravený 3 tracky, který jsem s klukama odehrál, ale hráli jsme ještě jen koncert "na půl", kdy jsem na konec koncertu přišel vystřídat Jounse, což bylo trochu neohrabaný, a tak jsme museli hodně makat, abychom měli co nejdříve celejnovej playlist.

2) Jaké kapely vás ve vaší tvorbě inspirovaly ?
Patrik: Tak z mýho pohledu se jedná o celkem velkej rozmach žánrů, protože jakožto zpěvák bych se nemohl rozvíjet bez jistých skoků mimo core scénu. Ale z post-hardcore kapel asi nejvíc třeba Isles & Glaciers, Dance Gavin Dance nebo Pierce The Veil, později teda ještě Woe, IsMe. Z hlediska textů jsme se asi oba hodně inspirovali Thrice, a to zejména v hluboký symbolice, významovým vrstvení, atd.
Joey: Jo jó s těma Thrice má Patrik pravdu. Za sebe můžu říct, že z hudebního hlediska to byli určitě Fall Of Troy, některý věci od Alesany a pak dost Jonbenét, částečně The Blood Brothers a teď nově Trophy Scars. Vím, že za zbytek kapely můžu s klidem říct Memphis May Fire, FromFirst To Last nebo Of Mice & Men.

3) Co je takový váš sen, kterého byste chtěli jednou dosáhnout?
Joey: Ležet v bazénu s Pacmanem a aspoň šesti Pokémonama.
Patrik: Pokémony máloco předčí, ale kdybych měl mluvit trochu vážněji, tak jakási nezávislost, nic jinýho by mi asi větší radost neudělalo.
Joey: Jo a ještě flaškou Jacka Danielse.

4)Nezávislost? V jakém smyslu ?
Patrik: Nezávislost jak materiální, tak ideová. Například by mě dost bavilo, kdybych se muzikou jednoho dne mohl živit, ale z dnešního hlediska je to ale zatím dost nereálný... A navíc bych vždycky chtěl dělat jenom muziku, která mě baví, ne řídit se nějakým trendem.

5) Když zrovna nejste na zkouškách nebo koncertech, co děláte, co vás baví?
Joey: Hraju videohry, chodím na koncerty nebo jinam za zábavou. Pak většinu času věnuju přípravám na zkoušky a trávíme s Patrikem hodně času psaním textů do dalších písniček.
Patrik: No s těma videohrami to máme dost podobně, jen na koncerty asi chodím o dost míň. To následující asi vyzní trochu jako klišé, ale vzhledem k tomu, že odmítám akceptovat reálnej svět, snažím se o "uměleckou všestrannost", ale moc se mi to nedaří - obzvláště ne uživit se tím.

6) Kde už jste hráli a kde vás můžeme v budoucnu vidět?
Joey: Uff… těch míst kde jsme hráli už bylo celkem fakt hodně. Mohli jste nás vidět třeba na TheGuyWill Die Festu, v Hradci Králové nebo v Plzni Pod Lampou. Nejblíž bude teď asi plánovanej koncert s NoTimeFor2.6. v Chapeau. Pak máme ještě naplánovaný další hraní o prázdninách.

7) Máte nějaký vtipný zážitek z koncertu, zkoušek, cest nebo nahrávání ?
Patrik: Z koncertů je asi historek celkem dost, problém je, že zrovna my dva - jako neřidiči - si většinou nic moc po koncertě nepamatujeme. Z nahrávání ani tolik ne, spíš teda jen ty dny, když jsme chodili nahrávat zpěvy/screamy s brutální kocovinou a všechno se nám to tak nějak slejvalo dohromady, až jsme večer skončili úplně dementní a nepoužitelný.
Joey: No… já si teda pamatuju, jak jsem se jednou zkusil nalejt už před koncertem a uprostřed jedný skladby se mi chtělo najednou fakt strašně zvracet. Už jsem koukal, jestli to hodim do uličky k backstagi nebo Jounsovi do pedalboardu, ale nakonec jsem to rozchodil. Pak byl strašlivej hell po jednom koncertě v Brandejse s This Night DrawsThe End, člověk se ani nenadál a sklenice lítaly zavřenýma oknama. No a pak ten člověk, kterýmu jsem v průběhu toho samýho večera vystříkal auto hasičákem, mi to dodneška ještě úplně neodpustil.

8)Takže praktikujete takový rockstarsliving ? Drogy, sex a post-hardcore?:D
Joey: Mám pocit, že je to všechno obsažený v tom post-hardcore (směje se)

9) V neděli 6.5.vám vychází nové EP AnchorsAweigh, do jakého žánru by se dalo zařadit ?
Joey: Řekl bych, že alternative / Post-hardcore docelasedí. Občas si říkám, že kdybychom všichni nosili nějaký stříbrný oblečky, tak bysme to mohli změnit na fashion-core, ale k tomu asi nikdy nikoho nepřemluvim.
Patrik: Jo jo, Joey ho nosí tak rád, ale my ho moc nechápeme…
Joey: (dívá se jinam)

10)Takže co se oblékání týče, nesnažíte se celou kapelu někam stylizovat?
Joey: Ono to přichází tak nějak všechno samo. Kdybychom si na něco hráli tak nejen, že nám to neuvěří publikum a připadali bychom si jako šašci, ale ani bysme se nejspíš necejtili ve svý kůži.

11) Bavila vás práce na EP? Na co se můžeme těšit?
Patrik: Tak určitě nás to bavilo, jen s tim bylo strašně moc práce. Chtěli jsme to dotáhnout do posledního detailu, a tak jsme občas předělávali jednu věc i stokrát, takže to stále hodně energie.
Joey: Jo, ale myslim, že to stálo fakt za to. Je tam hromada různejch vychytávek a skrytejch věcí, kterých si člověk všimne třeba až po několikátým poslechu. Navíc celý EP je udělaný jako rámcovej příběh, doprovázenej takovýma creepyšepotama a děsivýma zvukama v pozadí.

12) Jaké bylo natáčení traileru? A kdo vám dělá tak bezva fotky?
Joey: Natáčení bylo docela legrační, točilo se to v jednom proti-atomovým bunkru na smíchově a to místo vypadá fakt jako z nějakýho filmu. Za fotky vděčíme naší kamarádce Džejný, který bych chtěl tímhle moc poděkovat za to, jak nás podporuje!

13) Slýcháte někdy v noci hlasy, o kterých je v traileru ,,zmínka"?
Joey: No, dřív jsem takový podobný hlasy slýchával. Spíš mě to děsilo, pak jsem si na to zvyknul a pak to začalo postupně mizet. A najednou se objevila možnost tím něco skutečně vyjádřit a pokusit se tenhle pocit předat někomu dalšímu.
Patrik: Já teda ne, spíš to vnímám jako vnitří dialog několika částí osobnosti, kdy ta jedna zákonitě převažuje. Ty ostatní stránky jedný mysli jsou pak upozaděný. Je ale evidentní, že občas přijde nějakej zásadní zlom a člověk najednou objeví i jiný stránky sebe sama, což pak jeho okolí považuje třeba za nelogický, iracionální, nebo někdy až hloupý. Ale podle mě je to někdy potřeba.

14) A důležitá otázka na závěr - jaký je váš nejoblíbenější pokémon?
Patrik & Joey: Bulbasaur! (jednohlasně)

15) Co byste vzkázali čtenářům?
Joey: Když vás někdo nasere, dejte si čokoládu a hlavně zůstaňte sami sebou.
Patrik: A třeba si k tomu pusťte naše nový EP Anchors Aweigh, třeba vás to bude něčím inspirovat.

Kontakty:
Facebook: http://www.facebook.com/SavedByTheFortune
Bandzone: http://bandzone.cz/savedbythefortune
http://bandzone.cz/fan/percussor (Joey)
http://bandzone.cz/fan/ngoro (Patrik)
Youtube: http://www.youtube.com/user/savedbythefortune
Trailer k EP:

Připravila: Trixxie

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Madelain Madelain | Web | 6. května 2012 v 0:13 | Reagovat

Sympaťáci :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama