↓ A NEBO ↓

>>www.mujsuperbox.cz <<

________________________________________________________

*Rozhovor s Terezkou Hell*

24. února 2012 v 16:36 | Andenka |  Rozhovory

Máme tady další rozhovor , který pro nás tentokrát připravila Mia Moonlight


1. Ahoj, všichni, tohle je Terezka Hell, krásná a velmi milá slečna, moc jsem se na rozhovor těšila.
Řekla by si nám o sobě pár vět plných základních informací? :)
Zdravím, jestli mi budeš i v dalších otázkách takhle lichotit, tak vypínám notebook :D.
Věk na sebe neprozradím, protože už mi dlouho není náct:D. Jsem rodačka z Rychnova nad Kněžnou, ale teď bydlím v malém podkrovním bytečku v centru Hradce Králové.
Moje záliby? Především moje práce (můj shop), kterou miluju a musím se přiznat - jsem workoholik, už je to tak :D. Pak je to hudba, zpěv, vaření.

2. I tak si to ale znovu neodpustím: Náhodou vím, že jsi velmi šikovná, co tě vůbec dostalo k tomu, aby si vyráběla doplňky, příčesky a další? :)
Už od dětství jsem vyráběla různé vychytávky jen tak, že mě to bavilo. Chvíli jsem dokonce malovala tetování hennou. Ale k příčesků jsem se dostala až asi před pěti roky. Tenkrát jsem začala hodně řešit vlasy a za boha jsem nemohla sehnat ty úžasný příčesky, co nosili americké emo a scene dívky :). No a tak jsem je začala vyrábět. Nejdříve pro svoji potřebu, pak jsem je nabízela mezi kamarády a pomalu jsem je začala prodávat po netu. Jak šel čas začala jsem vymýšlet nové techniky a možnosti. Teď už mám shop doslova nabušenej různejma příčeskama :D. No a doplňky mají skoro stejnou minulost, jako výroba příčesků. Tady hodně koukám, co zrovna frčí a snažím se najít alternativu pro výrobu takových věciček :). Začala jsem s doplňky pro emo a scene a dneska už u mě nakupují i lolitky a harajuku, gothic, slečny co milují rockabilly a psychobilly styl, ale i nevěsty, které shání příčesek na svatbu. Snažím se, aby můj shop šel s momentálním módním šílenstvím :

3. Jelikož si často pročítám tento blog tak jistě vím, že všechny slečny bude zajímat, kde ráda nakupuješ a čím se při výběru oblečení nebo doplňků inspiruješ? :)
Nakupuju opravdu všude, jenom ne u vietnamců :D. Moje babička a teta mají sekáč, takže spousta kousků z mého šatníku pochází odsud. Ráda nakupuju na aukru a mám ráda GATE. Teď naposled jsem si ale koupila botičky Iron fist na ebay, kde se dají sehnat senzační kousky za pár kaček. Některé věci si vylepším, když mě přestanou bavit nebo usoudím, že jim něco chybí :D. Inspiruju se hodně na netu. Někde něco uvidím a mám na čas úchylku. Momentálně si ulítávám na puntíkách a kotvičkách :).

4. Většina lidí teď velmi často mluví o tzv. body modifikaci, vlastníš ty sama nějaký piercing, tetování, scarifikaci, tunel či něco podobného?
Miluju zdobení těla. Jak piercing, tak tetování. Sama mám momentálně septum, pecku ve rtu a tunel v obou uších. Na boku mám vytetovaný pás hvězd a chystám se si na ruku nechat vytetovat vílu. Taky jsem uvažovala o mikrodermálech do dekoltu, ale to je spíš jen nápad, kterej asi neuskutečním :). Líbí se mi to. Zase to o člověku něco vypovídá. Nesmí to být ale přehnané. Takové ty věci jako rozříznutý jazyk a zuby vybroušené do špiček a implantáty představující růžky se mi spíš hnusí než líbí.

5. Co tě jako první zaujme na člověku, kterého potkáš? Co tak nějak nejvíce mluví pro a proti dotyčnému?
Hele, je to asi deformace z povolání, ale na první pohled si všímám vlasů :). Když má někdo dobrej účes nebo krásný vlasy, tak má můj obdiv. Pak jsou na řadě oči a pohled toho člověka. No ale, jakmile dotyčný promluví, je rozhodnuto. Pokud je to pitomec, je mi uplně jedno jaký má vlasy nebo oči :D.

6. Řekněme to upřímně - bývala jsi snad nejznámější českou emo girl a není tomu tak dávno. Pak ale emo styl celkově upadl a hlavně, lidé se mění. Jak si se k tomu dostala a co se u tebe od té doby změnilo?
Upřímně ti dopovím - to mi tvrdilo dost lidí, ale já nechápu, čím jsem si takovou popularitu zasloužila. A ani nevím, jestli jsem o ní stála :)
Ke stylu emo mě přivedl jeden emák ze sousedství :D. Dřív jsem se jako puboš dost hledala (asi jako všichni). Tenhle kluk se přistěhoval k nám do města, začali jsme spolu kamarádit a já jsem tak začala pomalu chápat co je emo. Musím říct, že to bylo ještě dlouho předtím než u nás propukla emo vlna. Emo vypadalo jinak než teď, emáci nevypadali tak ,,přestajlovaně" jako teď a nikdo o emo nemohl špatně mluvit, protože ten styl ani neznal. Zalíbila se mi hudba a všechno okolo. Líbilo se mi, jak jsou ty lidi okolo emo citliví, hodní, přátelští, hudební. Pak přišla emo vlna a všechno se zkazilo. Spousta emařů z dřívějška pak tenhle styl zavrhlo právě kvůli dětem, který tenhle styl zkazily a začaly se řídit tzv.emo pravidly. Já jsem ale založila blog a pustila jsem se do marného boje s lidskou hloupostí :D:D:D. Samozřejmě uplně zbytečně, ale psát mi pomáhalo. Pár lidí mě kvůli tomu nenávidělo a nenávidí dodnes :D.
Dneska se spíš zasměju, když někde uslyším hloupou poznámku o emo stylu. Musím ještě dodat, že můj pohled na emo změnil taky chlapec, kterého všichni znali pod nickem ,,xtomemoX", který náš svět opustil před třemi roky. Věřím tomu, že změnil nejen mě, ale i spoustu dalších lidí, které měl kolem sebe.

7. S emo stylem se také často mluvilo o sebepoškozování. Samozřejmě je jasné, že spojitost je téměř nulová. Ale chtěla jsem se zeptat, co by si nám o tom řekla. Znáš/znala jsi někoho takového? Určitě si v té době sama s tímto "trendem" byla spojována.
A jéje (smích)! Je jasný, že jsem s tímto byla spojována, jako každej kdo nosil černou patku :D, vždyť o tom mluvili i ve televizních zprávách v hlavních vysílacím čase :D. Samozřejmě...sebepoškozování není součást emo stylu. Ale bohužel musím přiznat, že občas jdou ruku v ruce. Sebepoškozování je následkem psychického komplexu nebo poruchy. Poškozují se lidé, kteří jsou citlivý a snaží se svoji duševní bolest vytlačit bolestí fyzickou. A protože někteří emáci byli a jsou citliví, setkala jsem se se sebepoškozováním i mezi nimi. Ale více lidí znám mezi ostatními lidmi. Bohužel jsem se sebepoškozováním setkala i ve svém těsném okolí a vím, že jde o opravdu vážnou věc.

8. Zajisté se všichni budou zajímat o tvůj hudební vkus - tak jak jsi na tom? :)
Já miluju hudbu už od malinka. Od mala jsem zpívala, chodila jsem na flétnu, na střední jsem se naučila základy klavíru a jako samouk se učím na kytaru. Můj hudební vkus je hodně rozmanitý. Nejvíc poslouchám emocore, hardcore, indie... Moje srdcovky jsou Avril Lavigne, From first to last, Escape the fate, Bring me the horizon, Motionless in white, Eyes set to kill, Flyleaf, Christina Perry. Ale mám ráda i spoustu songů, který nespadají ani pod jeden z těchhle stylů :). Co se týče český scény, tak mám ráda pár písniček od Vypsaný fixy (některý texty mají fakt šikovný), Imodium. V neposlední řadě poslouchám Miyaviho, což je podle mýho názoru kytarovej bůh. Minulý rok jsem měla to štěstí vidět ho hrát na živo v Německu a byl to zážitek na celej život.

9. Co by si poradila lidem (zpravidla mladým), kteří chtějí být styloví a třeba by tím chtěli být i známí?
Ono se říká - V jednoduchosti je krása!!! S tím já ale naprosto nesouhlasím. Mě se líbí lidi, kteří dokážou zaujmou na první pohled. Lidi, co jsou originální a nebojí se ukázat, kdo jsou a co mají rádi. Na druhou stranu ale nemám ráda, když někdo nosí něco, protože je to zrovna moderní. Člověk by si měl najít to co se mu líbí, co mu sluší a za tím si stát. Když se někomu líbí zelené vlasy, ať je nosí. Když se někomu líbí proužky, ať nosí proužky. Tím, co nosíme na sobě, jak se češeme a malujeme dáváme najevo to, jakcí jsme a tak by to mělo být. Nenechte si kecat do toho, co máte na sobě nebo co máte na hlavě. Když se vám to líbí je to v pořádku! Jste to vy. A pokud chcete na první pohled zaujmout vymyslete si něco, co ještě nikdo nemá nebo co se ještě u nás nenosí.

10. Ještě mě tak napadá - Terezka a bydlení? Hodně lidí zmiňuje to, že se chtějí odstěhovat ze země, že je to tu na nic, zapadlé, plné nechápavých lidí. Toužíš také po jiné zemi, nebo jsi tu spokojená?
Netvrdím, že Čechy jsou země zaslíbená. To ani zdaleka. Politika je tady krizová, lidi konzervativní... ale momentálně jsem ráda, že žiju tady. V každý zemi je něco negativního. Možná, že za nějakej ten rok mě to potáhne jinam, ale teď jsem spokojená. Hlavně kvůli práci, protože ve vyspělejších zemích bych určitě měla větší konkurenci, co se týče nabídky zboží :). A není nic krásnějšího než letní noc v kempu u rybníka s partou kamarádů, plápolajícím táborákem a českým pivem :D.

11. Děkuji Ti za rozhovor. :) Chtěla by si ještě něco vzkázat, k čemu jsi v otázkách neměla prostor? :)
Já si myslím, že jsem toho už napsala dost a dost. :D Díky. Mějte se fajn :)

K rozhovoru bych snad ještě dodala, že věškeré doplňky o kterých Terezka mluvila najdete na http://www.kramky.cz/t-hell-shop.

Upřímně doufám, že se vám rozhovor líbil - chtěla jsem opět na blogu ukázat někoho opravdu zajímavého a připraovala jsem se na to dlouho, tak snad nezklamu. ;) Příští rozhovor je již v procesu - další zajímavá dívka, tentokrát ale ze Západních Čech. Nechte se překvapit. :)


Starší fotky :)

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Adéla Adéla | 24. února 2012 v 17:07 | Reagovat

Tomášek..:( Smutná událost kterou nikdy nezapomenu. Jinak krásný rozhovor :)

2 Kobliha Kobliha | 24. února 2012 v 17:32 | Reagovat

Strašně mě zaujala! Úžasná!

3 Christina Christina | Web | 24. února 2012 v 17:46 | Reagovat

dokonalá slečna!

4 camilla owl camilla owl | 24. února 2012 v 18:22 | Reagovat

Jéé,ty jsi Rychnovačka , jo ? Já též :D

5 Mia Moonlight Mia Moonlight | Web | 24. února 2012 v 18:25 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

[4]: No, já též. ;D

6 Gotta be you Gotta be you | 24. února 2012 v 19:16 | Reagovat

wow přesně takhle si představuji rozhovor :)) krásná slečna :))♥

7 mao mao | 24. února 2012 v 19:35 | Reagovat

Uzasny rozhovor s uzasnou slecnou ! :-)

8 Katherine Katherine | Web | 24. února 2012 v 19:38 | Reagovat

Ano, takhle by měl vypadat rozhovor, né jen pár naflákaných otázek a konec šmitec. Dobrá práce, Mio! :) Terezka je hrozně hezká a sympatická slečna :)

9 Ruu Ruu | Web | 24. února 2012 v 19:41 | Reagovat

Ah, Miyavi ♥_♥
Konečně rozhovor, který nebyl o třech větách... O.o :3

10 EveAnimal EveAnimal | E-mail | Web | 24. února 2012 v 19:51 | Reagovat

"A není nic krásnějšího než letní noc v kempu u rybníka s partou kamarádů, plápolajícím táborákem a českým pivem :D."

A ani nic krásnějšího než Korma s manželkou Hellovou.. :]

11 Nizilla Nizilla | Web | 24. února 2012 v 20:01 | Reagovat

S odpovědí na otázku 7. s Tebou plně souhlasím. :) Vlastně, souhlasím i s odpovědí na otázku 9. :) Hrozně se mi líbí jak říkáš že ať si člověk nosí, ať se maluje, ať se češe, jak chce. :) Mimochodem, zelené vlasy mám. :D A opravdu mě štve jak Český národ (až na pár vyjímek) odsuzuje podle vzhledu.. :/ Potom je celkem těžší vypadat jinak.. když jsem se začínala do mého stylu "dostávat" z narážek ostatních lidí jsem byla.. nešťastná. Ale našťěstí mám spoustu kamarádů který mi jednoduše řekli: Kašli na ně! A tak jsem na ně kašlat opravdu začla. :D Se svou vizáží jsem spokojená, ale občas ty "jedovaté" poznámky nejde přeslechnout, ale už to beru z humorem. Jo a abych tady nemlela furt jen o sobě, moc se mi líbí tvé názory! :) A jak koukám, jsi také velmi šikovná, a krásná. Prostě geniální! :D:)

12 Anonym Anonym | 24. února 2012 v 20:54 | Reagovat

Nevim co na ní vidíte, je to namyšlená ***. Má ošklivý rysy v obličeji, ty byste jí v HOT or NOT zkritizovali odshora dolů a nebejt těch příčesků, nikdo by si o ni neopřel ani kolo.

13 tabby nightmare tabby nightmare | 24. února 2012 v 21:03 | Reagovat

Asi nejlepší rozhovor:) . Hlavně Terka ví, o čem mluví:)

14 houba houba | 24. února 2012 v 21:10 | Reagovat

jehee..terka..tak o te jsem neslysela hodne dlouho..:)

15 Gotta be you Gotta be you | 25. února 2012 v 9:29 | Reagovat

[12]: tak snad se dřív zamysli nad sebou ;))

16 Mia Moonlight Mia Moonlight | Web | 25. února 2012 v 9:49 | Reagovat

Moc děkuji za pochvaly - strašně mě to potěšilo! :)

[12]: Že máš špatný vkus a nelíbí se ti, fajn, ale ta závist, co kouká z tech nadávek, to je ubohé. ;)

17 TerezkaHell TerezkaHell | 25. února 2012 v 11:37 | Reagovat

Děkuju za krásné komenty, moc mě potěšily :)

18 Morticia Morticia | Web | 25. února 2012 v 20:13 | Reagovat

Jé - top, který má na třetím obrázku mám taky! :-)

Každpádě je vidět, že o subkultuře emo dost ví, což mě těší, i když já sema emařka nejsem - bohužel mají lidé většinou vůči emařům stále nějaké předsudky...

19 Jmeno Jmeno | 4. června 2015 v 22:42 | Reagovat

[12]: ehm, kdyz nekoho neznas osobne, tak laskave nesud. Terka takova rozhodne neni ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama