Mexický Svátek Día de los Muertos, neboli Day of the dead.

28. října 2011 v 11:37 | Andenka |  HALLOWEEN
Všichni znáte určitě tyto lebky ,ale víte taky že mají svůj význam? :)
Rituál je slaven z 1.11 na 2.11 v Mexiku a některých částech Spojených států, včetně údolí.

Oslavy se konají každý rok v Mesa, Chandler, Guadalupe a na Arizona State University. I když se rituál od té doby spojil s katolickou teologií, stále zachovává základní principy aztéckých rituálů, jako je například využití lebek.

Dnes lidé mají dřevěné masky zvané Lebka calacas a tanec na počest zesnulého příbuzného. Dřevěné lebky jsou také umístěny na oltáře, které jsou určeny pro mrtvé. Cukr lebky, dělali se jmény mrtvých osob na čele.

Aztékové a další Meso-americké civilizace stále lebek jako trofeje a zobrazí je v průběhu rituálu. Lebky byly používány jako symbol smrti a znovuzrození.

Ve venkovských městech v Mexiku lidí navštívují hřbitovy, kde jsou pohřbeny jejich blízcí. A Ti zdobí hroby květy měsíčku lékařského a svíčky. Přinášejí hračky pro mrtvé děti a lahve tequily pro dospělé. Jinak sedí na Piknikové dece hned vedle hrobů a jí oblíbená jídla svých blízkých. V Guadalupe rituál slaví podobně jako ve venkovském Mexiku.

Ve Spojených státech a ve větších městech Mexika, rodiny staví oltáře v jejich domovech, věnované mrtvím. Obklopují tyto oltáře s květinami, potravinami a fotografie zesnulého. Jejich světlo svíčky a umístit je vedle oltáře.


Pár dalších obrázku spojené s tímto svátkem.


Tutorial na nehty:
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mia Moonlight Mia Moonlight | Web | 28. října 2011 v 12:06 | Reagovat

Tahle kultura je úžasná a fascinující, ale bohužel všechno tohle pořád mizí :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama