Jak na jemne vlasy? Strihy, Uprava :)

13. září 2011 v 0:37 | Andenka |  Vlasy
Nevíš si s nimi rady? Jaký zvolit střih a jak se o ně starat?
Jemné kadeře patří mezi nejnáročnější na úpravu. My ti prozradíme pár tahů, kterými uděláš své vlásky krásné. Ačkoli jemné vlasy nemusí být nutně řídké, jejich úprava může být často problematická. Existuje několik metod, které můžeš použít k vytvoření bohatšího a zajímavějšího účesu.  • Vytvoření objemu je jeden z největších cílů u jemných vlasů. Se svým kadeřníkem byste měli vybrat střih, který je sestříhaný. Vlasy tak nejsou v jedné délce a jsou přirozeně objemnější než kdyby jsi měla všechny vlasy v jedné délce. Podle kvality tvých vlasů by měl kadeřník zhodnotit jejich délku. Z pravidla je ale nejlepší délka maximálně po ramena. Poraď se s ním také o barvě. Když máš jednu barvu, vypadá tvůj účes opticky hladší a tím pádem i bez objemu. Vyzkoušej velice trendy varianu, kdy ti kadeřník obarví prameny tón v tónu. Účes tak hned získá na plastičnosti a na objemu.

Tajemství nádherných kadeří začíná už ve sprše. Frekvence, s níž si umýváš vlasy. Šampony, kondicionéry, které používáš a vysoušení ​​vlasů mají obrovský vliv na podobu tvých vlasů.

  • Nedoporučuje se mytí každý den, protože se ti budou vymývat přírodní oleje, které vlasy obsahují. Jestli se ti kštice hodně mastí, nepoužívej každý den šampón, ale umývej si ji jen lehkým kondicionérem. Není tak agresivní a mycí složky v něm jsou také obsaženy. Šampon používej pak jednou či dvakrát týdně a kvalitní, se zvětšujícím objemem, který ti pomůže tvé kadeře načechrat.
  • Technika vysoušení je také velmi důležitá. Měla by jsi začít vysoušet své vlasy tak, že si je hodíš dopředu a lehce je prosušíš v předklonu. Poté, s pomocí kulatého kartáče, postupuj už klasicky od spodních vrstev až nahoru a vlasy podtáčej. Pomocníci ti můžou být pěnová tužidla, která ti také dost pomůžou zafixovat nadzvednuté kadeře. Produkty však používej v míře, aby tvé vlasy nebyly moc těžké a neztrácely přirozenost.
_________________________

Mít jemné vlasy s sebou, jak by se mohlo zdát, přináší jen negativa. Takovéto vlasy nedrží tvar ani objem, působí zplihle a rychle se mastí. Na druhou stranu nebývá problém s jejich úpravou. Dobře se tupírují, nekloužou a poměrně dobře v nich drží sponky. Výhodou je i to, že můžete mít dlouhé vlasy, aniž byste pocítila větší zátěž, což majitelky silných těžkých vlasů říci nemohou. Jak je ale upravit, aby vypadaly dobře?Délka
Pro jemné vlasy je optimální délka po bradu nebo po ušní lalůčky. Kratší vlasy nejsou příliš vhodné. Nedají se moc dobře načechrat. Ani příliš dlouhé vlasy nejsou ideální. Ty totiž působí jemněji a přesto, že nejsou zvlášť těžké, není také úplně snadné je načechrat.

Střih
Zapomeňte na culíky a copy, které nejsou pro jemné vlasy vhodné. Noste rozpuštěné vlasy a volte spíše sestříhané účesy. Správně zvolený střih vaše vlasy opticky vyzvedne a provzdušní.

Pro krátké vlasy se hodí sestřih vedený od vrchu hlavy směrem dolů po celé délce, se kterým následně není problém pomocí různých stylingových přípravků vytvořit střapatý i hladký účes.

Pokud chcete mít o maličko delší vlasy, opět volte vrstvení od vrcholku hlavy a přidejte polodlouhou ofinu. Při jejich další úpravě používejte kulatý kartáč a snažte se je nadzvednout u kořínků.

Dalším účesem vhodným pro jemné vlasy je mikádo, a to jak klasické, tak asymetrické. Zvolíte-li klasické, je vhodné vlasy nestříhat, ale seřezat břitvou, což je velmi účinná metoda, jak vlasům přidat život a objem. Asymetrické mikádo sestříhané tak, aby přední část byla delší než zadní, se také výborně hodí pro jemné vlasy. Delší vlasy kolem obličeje získají pohyb a sestříhané kratší vlasy na temeni se odlehčí, takže budou působit objemněji.

Ani vlasy s délkou na ramena není nutné hned zkracovat. Pro takovéto vlasy je opět ideální vrstvený střih. Máte-li vlasy rovné, určitě zkuste vlny a vlnky všeho druhu - získáte tím vytoužený objem a texturu.

Barva
Všechny již uvedené účesy rozjasní a výborně doplní barvy. Jednobarevné barvení ale ještě lépe melíry jsou pro jemné vlasy výborným řešením. Pravidelné jednobarevné pramínky krásně vypadají a vlasy působí nadýchaně. Použitím barvicích prostředků se nejen sníží mastnost vlasů, ale navíc jemné vlasy trochu zdrsní, takže zdaleka tolik neplihnou, ale navzájem se podepřou a načechrají.

Jedna rada na závěr. Nechcete-li se ale trápit s objemem a máte-li hezký souměrný obličej, udělejte ze svých vlasů přednost. Důkladně je uhlaďte a vyčešte si vysoký drdůlek. Váš účes tak bude působit velice společensky, zvlášť doplníte-li ho nějakými vlasovými ozdobami.

______________________

Nebo vam muzu doporucit tuhle stranku >>ZDE<< , kde se budete muset zaregistorvat ,ale vyzkouset plno emo ucesu ,jeslti sednou k vasemu obliceji :))

__________________________

Par obrazku : 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Peťu_lína xD Peťu_lína xD | 13. listopadu 2011 v 1:06 | Reagovat

____Jé tak tohle jsem přesně potřebovala vědět! Díky moc za tyto rady! Chválím tento blog a majitelku tohoto blogu - je fkt moc pěkný! :))

2 Lupci Lupci | 6. února 2012 v 20:44 | Reagovat

Mám trochu jinou zkušenost :) Mám taky jemné vlasy, mám je poměrně dlouhé a přesto vypadají skvěle :) Ale jinak super článek :)

3 Adri! Adri! | 6. února 2012 v 20:51 | Reagovat

Nejhorší je...mít jemný vlasy a ještě jich mít málo...jako mám já =x...nemám moc ráda svoje vlasy...proto, abych si nepřipadala tak plešatě mám příčesky =D

4 llkůsyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy llkůsyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy | 29. října 2013 v 8:42 | Reagovat

lůoffok
¨

njbhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

sssfk,bkblo,,o

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama