Hena - Historie a Tetování

6. září 2011 v 7:33 | Andenka |  tetovani

Hena hisorie:


Henna (Lawsonia inermis) je 2-6 metrů vysoká kvetoucí rostlina z čeledi kyprejovité (Lythraceae), pocházející z tropických a subtropických oblastí Afriky, jižní Asie a severní Oceánie.
Roste v tropických savanách, nejčastěji v zeměpisné šířce mezi 15° a 25° severní šířky od Afriky k západnímu Tichomoří, kde produkuje také nejvyšší obsah barviva při teplotách mezi 35 °C a 45 °C. Kritická teplota pro tuto rostlinu je 5 °C, ve které nevydrží delší období a tedy hyne. Barvivo je soustředěno především v listech nejvíce pak v řapících.

Henna je komerčně pěstována v západní Indii, Pákistánu, Maroku, Jemenu, Íránu, Afghánistánu, Somálsku, Súdánu a Lybii.
Již po tisíciletí se pěstuje pro své hladké podlouhlé listy, z nichž se po usušení a nadrcení získává prášek zelené či hnědočervené barvy. V něm je obsaženo velké množství zejména červených pigmentů, které se dobře váží s proteiny. Proto se henna používá zejména na barvení vlasu ,nehtu,kuze , hedvabi a vlny. Šťáva z květů se používá jako přísada do kosmetických přípravků.

Henna se také využívá pro své léčebné vlastnosti. Regeneruje a zpevňuje vlasy, pomáhá při problémech s lupy a je velice vhodná i při alergiích kůže, mykozach ci exzemech. Je přirozeně antibakteriální a antiseptická. Již ve starověkém Egyptě sloužila k barvení paruk k mumfikacnim čelům, používala se též jako afrodiziakum ci protijed.

Druhy Heny:
  • Červený henna pudr - zabarvuje kůži do červena. Je vhodný zejména jako svatební tetování, nebo pro tanečnice kathaku. Vhodný je spíše pro světlou pleť.
  • Hnědý henna pudr - užívá se k aplikaci henny na ruce, nohy, tělo i moderní tetování.
  • Černý henna pudr - směs prášku z henny a chemikálií. Je v něm mnoho syntetických přísad proto, aby barvil černě. U některých lidí vyvolává silné alergické reakce.
  • Rostlinný henna pudr - nejčastěji se používá k barvení vlasů. Je to směs prášku z henny a bylinek. Je ideální pro regeneraci vlasů.
  • Neutrální henna pudr - vyrábí se z různých druhů lístečků henny. Používá se jako symbol na náhrobní kameny jako požehnání.
  • Henna pasta - prodává se v hliníkových tubách s plastikovým hrotem přímo k aplikaci. Je nutné dbát na datum spotřeby, jelikož tyto pasty bývají často prošlé.

Hena:

V Evropě je henna známá především ženám, coby přírodní barva na vlasy. Právě henou si ošetřovala vlasy i samotná Kleopatra. Na Středním východě se však už po staletí používá nejenom k posílení vlasů, ale zároveň jako prostředek ke zkrášlení celého těla nebo úžasný medikament. Henna se nanese na tělo a po několika hodinách se zaschlá vrstva oloupe a zpočátku světle červený vzor během pár hodin ztmavne a získá na výraznosti.
Tento vzor vydrží na kůži přibližně 2 - 3 týdny. V současnosti se v západním světě těší henna rostoucí popularitě a stále častěji se používá jako dočasná ozdoba kůže, nebo jako "zkušební verze" nového tetování.
Hennou je možno zdobit prakticky kterékoli místo na těle. Výborně se hodí ke zdobení dlaní, chodidel a dokonce nehtů. Všeobecně se dá říct, že kolena, oblasti loktů a kloubů, dlaně a chodidla "chytnou" barvu lépe než např. předloktí, paže, nohy, trup nebo nárt.
Výsledná barva kresby hennou závisí mimo jiné i na vlastnostech pleti. Obecně platí, že čím snadněji se člověk opálí, tím lepší u něj bude výsledek zdobení kůže hennou. U lidí se snědší pletí bývá výsledná barva hnědočervená, zatímco u lidí s velmi světlou pletí a plavými vlasy je výsledná barva žlutooranžová. Henna zároveň působí jako UV filtr - někdy se stává, že po vyblednutí kresby zůstane na pleti její "negativ" a ten je pka vidět tak dlouho, dokud opálení nevybledne.


Potřebujeme:
Hennu
Vodu
Něco z toho ( Stetec,Tuzku,Tetovaci henna tuzku,houbicku)
Šablony

Před samotnou aplikací, byste měly kůži nejdříve připravit. Díky tomu vydrží obrázek podstatně déle. A jak začít? Aspoň tři dny před malováním nenanášejte na kůži žádný mastný krém. Před samotnou aplikací umyjte místo jádrovým mýdlem a použijte peeling. Pro jistotu na ruce navlékněte rukavice, abyste zamezili obarvení kůže.

Postup:
-Pokud si koupíte prášek určený na tetování, řiďte se návodem, který je na něm napsaný. Většinou ho stačí smíchat s vodou do určité konzistence, záleží jakou výslednou barvu chcete mít. A odležet na 2-24 hodin chladu ,hlavně ne na slunicku :D

-Pořídíte-li si šablonu, je nanesení obrázku celkem snadné. Postačí vám k tomu houbička, kterou budete namáčet do barvy a aplikovat na kůži. Ostatní mohou využít tzv. tetovací tužky, která funguje jako fix, ale je napuštěná pastou z heny.
Výsledný obrázek by se měl nechat osm hodin uschnout, poté se můžete koupat dle libosti.

Pokuď nemáte šablonu , předem si na určitou čast těla udělejte fixkem navrh :).

Dá se sehnat npř. Zde: >>KLIK<< a nebo ještě nejlépe >>ZDE<<
______________________________

Pár obrázku :)

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 TerrAll TerrAll | Web | 8. listopadu 2011 v 18:50 | Reagovat

toje dobrý ;-)  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama